Olumsuz haber kaldırma nedir? İnternet üzerinde hakkınızda yayınlanmış olan kötü, olumsuz haberleri kaldırma amacı yapılan bir projedir. İnternet, günümüzde birçok insanın günlük hayatının bir parçası olarak yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. İnternet aracılığıyla günlük işlerin büyük bir kısmı kısa sürede yapılabilmekte ve gelişen sosyal medya uygulamaları sayesinde insanlar sürekli sosyal etkileşim içerisinde olabilmektedir. Bunun gibi daha birçok avantajı nedeniyle yapılan araştırmaların ortaya koyduğu gibi internet zaman geçtikçe insan hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu durumun olumlu yanlarının yanı sıra insana zarar veren negatif yönleri de bulunmaktadır. Haber kaldırma işlemi içeriğin niteliğine göre internetten fotoğraf kaldırma veya internetten video kaldırma şeklinde yapılabilmektedir. İnternette hakkınızda çıkmış olan olumsuz haberler size maddi ve manevi olarak geri dönebilir. Bu proje fotoğraf, video içeriklerin yanı sıra telif hakkı size ait film, müzik gibi eserlerin kaldırılması, marka ihlallerinin ve şikayetlerin de önüne geçilmesini planlamaktadır. Kişi, firma, kurum ya da kuruşların çok sıklıkta başına gelebileceği bir durumdur. Özellikle rekabet için birbirleriyle yarışan birbirlerinin açıklarını yakalamaya çalışan sektörler bu durumda birbirlerine karşı yalan ve yanlış haberler paylaşmaktadır. Bir haber veya herhangi bir ajans sitesinden yayınlanan sahte haber, sahte içerik ya da yanıltıcı haberlerin, itibarını zedelemeye yönelik ise bilişim avukatı yardımıyla 5651 Sayılı Kanun gerekçesiyle sildirmek veya o haberi erişime kapatmak mümkündür.
Google kötü haber kaldırma nedir? Google üzerinde paylaşılan haberlerin kaldırması yönüyle yapılan projelerdir. Günümüze bakacak olursak internet çağının gelişim evresinde yer alıyoruz. İstediğimi bilgiye nerdeyse tek ile ulaştığımız geniş ve zengin internet ortamının iyi yanlarından yararlanırken kötü yanlarında unutmamak da fayda var. Zararımıza olacak paylaşımlarla karşılaşabiliriz. Günlük hayatta birçoğumuzun nerdeyse birden fazla sosyal medya hesabı vardır buralarda günlük faaliyetlerimizi çekindiğimiz fotolarımızı paylaşılırız. Sosyal medya gibi uygulamalarda yaptığımız paylaşımlar (fotoğraf, yazı) veya kişisel bilgilerimizi paylaştığımız siteler öncelik verecek olursak alışveriş siteleri ön planda gelir. Paylaştığımız bilgiler hesaplarınızı kalıcı olarak silseniz bile arama motorlarının belleğinde kalır ve kötü amacı kişilerin eline geçmeyeceği bir şans meselesidir. Arama motoru olarak da dünyada en iyisi olarak da bilinir. Çok güvenli sandığınız bu arama motorlarında bir hüsranla karşılaşa bilirisiniz. Bilgilerinizin Google gibi arama motorlarında sızması hakkınızda kötü haberler paylaşılması gibi sizi kötü etkileyecek ve itibarınızı bozacak yalan haberler yayınlanabilir. Google kötü haber kaldırma burada en önemli faktördür. Haberlerin veya görünmesini istemediğiniz içeriklerin bulunduğu haber sitelerine yönelik strateji belirlenir ve bunların kaynaklarından, haber sitelerinden kaldırılması, silinmesi sağlanır. sizin belirlemiş olduğunuz kötü içerikler üzerine de çalışma yapmaktadır. Sadece Google arama motoru üzerinden haber kaldırma ile yetinmez ilgili içeriği kaynaklarından kalıcı olarak siler.
Ankebut Group İnternational - Ankebut Mühendislik | Ankebut Group İnternational - Ankebut Mühendislik - Uluslararası Aviyonik Yazılım Sistemleri Ve Savunma Sanayi Yazılımları