Bu makalede, kızla nasıl konuşulur -konusunu PSİKOLOJİK TARAFIYLA ele alalım.Bir erkek, yakışıklı görünebilir, zeki olabilir ve bunların üstüne, geliri de yüksek olabilir… Ama HERŞEYE RAĞMEN, ilk buluşmaya çıktığı bir kızı, ikinci bir sefer görme şansını bulamaz. “Seninle sadece arkadaş kalalım” -cümlesini, sıklıkla duyar.


Burada, erkeklerin sıklıkla düştükleri bir hataya dikkatini çekmek istiyorum.


Erkekler, ilk tanışma ve buluşma esnasında, kıza karşı SAMİMİ bir ilgi ve merak gösteremezler. Kızla konuşurken, yüzeysel kaldıkları için, aradaki soğuk havayı ve buzları kıramazlar. Dolayısıyla, kızla aralarında derin gönül bağları kuramazlar.


Kızla nasıl konuşulması gerektiğini bilmemiz, çok önemli. Kıza samimi sevide ilgi ve merak göstermek ile kızla samimi olmayan bir havada yüzeysel seviyede iletişim kurmanın arasında fark vardır.


Samimiyet, aradaki ilişkiyi ısıtıp tırmandırır. Yüzeysellik ise, arada samimiyet oluşmasına engel olur ve kısa süre sonra kızın olası gelişmelere kapanmasına neden olur.Kızla nasıl konuşulur

Erkek, kızla konuşurken, ya dikkatini kıza verir, kızla anda kalır, sahnede olur ve kızı hisseder… YA DA kendi kafasının içindeki düşüncelerde takılı kalır.Kızla nasıl konuşulur

Erkeğin, kızla anda kalması ve sahnede olması, aralarındaki o büyülü anları oluşturur. Kendi kafasının içinde kalması ise, aralarında kıvılcımların atlamasına mani olur.


Bu hatayı erkeklerde HER ZAMAN görüyorum.


Kafanın içinde takılı kalmaktan bahsederken, şu tarz bir ruh hali içinde olmaktan bahsediyorum:

Acaba kız benden hoşlanıyor mu….
Acaba kızı etkilemek için ne yapsam…
Kız beni beğenmesi için ne desem… ne anlatsam…
Acaba hakkımda ne düşünüyor…
Muhabbeti devam ettirmek için neyin konusunu açsam…
Acaba söylediklerim kızın hoşuna gidiyor mu…
Acaba söylediklerimi nasıl algıyor…


Kafasının içinde olan erkek, kızla konuşurken enerjisini KENDİ kafasındaki muhabbete ve *durum analizlerine* harcar. Enerjisini, kızın kendisini NASIL ALGILADIĞINA odaklar. Enerjisini yanlış yönlendirdiği için, GERGİN ve TEDİRGİN olur.


Erkeğin huzursuzluğu ve heyecanı, beden diline ve sesine yansır. Bakışlarına, hareketlerine ve tavırlarına yansır. Kafasındaki gerginlik, ışıldadığı BÜTÜN enerjisine yansır. Bunu ne kadar kıza yansıtmak istemese de …Dostum, zeka seviyesi EN DÜŞÜK olan bir kadın bile bu tarz hassas enerjileri ANINDA algılar.


…Ve kız, erkeğin yansıttığı gergin ve huzursuz enerji karşısında rahat olamaz, gevşeyemez, etkileşimin keyfini çıkaramaz…


Bu da, ikisi arasında *BİZ -ruhunun* oluşmasına mani olur. Araya mesafe koyar ve ikisinin birbirlerine ısınmalarına engel olur.


Kafamızın içinde olduğumuz an, kızla ANDA kalamayız… SAHNEDE olamayız!


Oysa kız, erkeğin kendisini HİSSETMESİNİ ister. Erkeğin kendisine odaklanmasını ister. …Ve aynı zamanda, KIZ DA erkeği hissetmek ve erkeğe odaklanmak ister. Ama erkek kafasının içinde, başka yerlerde olursa, kız erkeği hissedemez. Bu da, kızın çok kısa bir süre sonra erkeğe ve olası gelişmelere karşı kapanmasına sebep olur.Kızla nasıl konuşulur

Birisi ile yüzeysel seviyede konuştuğumuzda SADECE iletişim kurmuş oluruz. Mesela bir aile ferdiyle veya bir iş arkadaşımızla vs vs… Kurduğumuz bu iletişim, aramızda romantik duygular oluşturmaz.


Kızla konuşurken, ailemizden birisiyle veya bir arkadaşlarımızla kurduğumuz yüzeysel iletişimin, DAHA FAZLASINI kurmak istiyoruz. Aramızda romantik duygular ve gönül bağları oluşturmak istiyoruz. Kızla ikimizin etrafında *duygularla dolu bir baloncuk* oluşturmak istiyoruz.


Kızla anda kalıp, sahnede olduğumuzda, kafamızın içindeki düşüncelerden kurtuluruz. Sohbetimiz karşılıklı olarak, doğal bir şekilde akmaya başlar. Kendimizi birbirimizin varlığında rahat hissederiz. Kızla anda kaldığımızda, aramızda kıvılcımlar atlamaya başlar. Aramızdaki enerji farklı seviyelere çıkar.


Kızla anda kaldığımızda, bulunduğumuz ortamdaki insanları, ikimiz de unuturuz adeta. İkimizin dışında herkez kaybolur ve sadece birbirimize odaklanırız. Zamanın nasıl akıp gittiğini unuturuz.


İçinde bulunduğumuz ruh halimiz rahat olduğunda, doğal olarak kızla göz temasımız artar. Karşılıklı daha sık gülümseriz. Daha fazla flört yaparız. Aramızda gidip gelen enerji, tılsımlı olur.


Kadınların dünyasında gezerken, İŞTE BU ruh halinde olmak istiyoruz. Budur, kadınların adını koyamadıkları, ama ilgilerini çeken ve meraklarını uyandıran. Budur, erkekle daha fazla zaman geçirmek istemelerine neden olan.


Kızla nasıl konuşulur -sorusuna cevap, sohbet esnasında kafamızdaki kendi kendimize yaptığımız tedirgin muhabbeti bitirebilmemizdir. Cevap, kıza samimi bir ilgi ve merak gösterebilmemizdir. Kızla nasıl konuşulur -sorusuna cevap, kızla konuşurken, O ANDA kalabilmemizdir.


Dostum, kafamızın dışında olduğumuzda hareketlerimiz ve tavırlarımız farklı olur. Kendimizi taşıyışımız ve yürüyüşümüz farklı olur. Daha fazla gülümseriz. İnsanlarla göz temasımız ve bakışlarımız farklı olur. Kafamızın dışında ve rahat oluşumuz, sesimize de yansır. Kız da bunu, GAYET İYİ görür, duyar ve hisseder.Kızla nasıl konuşulur – PRATİK UYGULAMA:

Hoşuna giden bir kızı gördüğünde (kızı hangi aşamada gördüğün önemsiz… Belki kızla ilk tanışmanız, belki de ilk buluşmanız), SADECE kızı gülümsetmeye ve kızın gününü tatlandırmaya odakla kendini. Dikkatini kendi üzerine odaklamak yerine, kıza odakla! İzle kızı! Dikkatini kıza ver! Acaba kız şu an nasıl hissediyor? Hangi düşüncelerde? Kız gergin mi, rahat mı? Canı mı sıkılıyor, eğleniyor mu? Kaybol kızın gözlerinde ve ruhunda! SADECE pozitif enerjinle kızın gününü keyiflendir.


Kızı güldürebilirsen, kız ÇOK BÜYÜK bir ihtimalle senindir. Bundan neredeyse emin oabilirsin. Muhabbetinizi ve aranızdaki havayı keyifli ve eğlenceli tutabilirsen, gerisi çorap söküğü gibi gelir.


Anda kalabilirsen, sen hiç gayret sarfetmeden, muhabbettiniz kendi akış yolunu bulur zaten. Numaraları değişirsiniz… Buluşmalara çıkarsınız… Vs vs…


Ama AYNI ZAMANDA kendi ekseninde kal. Gerçeklerinle ve karakterinle sarsılmaz ol. Bilirsin, işi abartılı noktalara taşımak, maskaralığa ve yalakalığa girer.


kızla nasıl konuşulur