Ülkemizin en büyük havayolu olarak hizmet veren Türk Hava Yolları, 1933 yılından beri hizmet veriyor. Son yıllarda yaptığı atılımlar sayesinde dünyanın en önemli hava yolu şirketleri arasına girmeyi başardı. Günümüzde 325 uçaktan oluşan filosuyla kaliteli uçuş hizmeti veriyor. Merkezi Atatürk Havalimanında yer alan THY uçak bileti konusunda oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Ülkemiz içinde ve dünyanın pek çok yerine uçuş sağlayabilirsiniz. THY, Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi seçildi. Ancak diğer havayolu şirketlerine göre hizmeti daha kaliteli olduğu için uçak biletleri biraz daha pahalıdır. https://www.tripoki.com/tr/ucak-bileti/thy Türk Hava Yollarının geniş uçuş ağını en uygun bilet fiyatlarıyla listeliyor.
THY Uçak Bileti Check-in İşlemleri
THY farkıyla 120 ülke, 49’u iç, 243’ü dış hat olan 292 şehir ve 300 havaalanına uçma şansına sahipsiniz. Dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen havayolu şirketi olduğu için ekonomik uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. İç hatlarda 45 dakika önce, dış hatlarda 60 dakika önce check-in işlemini tamamlamanız gerekir. Online check-in işlemi ise 24 saat önceden açılıyor, 90 dakika varken sona eriyor.
THY Uçak Bileti Bagaj Hakkı
Türk Hava Yolları yurt içi uçuşlarda promosyon biletlere 15 kg, ekonomi sınıfı biletlerine 20 kg, business sınıf biletlere 30 kg bagaj hakkı tanıyor. THY uçak bileti ile yurt dışı uçuşlarında ekonomi sınıfı 20 kg, business sınıfı 30 kg bagaj hakkı alabiliyor. THY uçuşlarında bagaj 32 kiloyu geçmemelidir. Aksi durumda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.