MOTORLU TESTERE ÇEŞİTLERİ

Motorlu Testereler tarım teknolojisinde ciddi bir itibara sahiptir. Bahçeli eve sahip kişilerin olmazsa olmazı haline gelen motorlu testereler iki gruba ayrılmaktadırlar.

Bunlardan birincisi Benzinli Testerelerdir. Benzinli testerelerin, silindir hacmi, motor gücü, pala uzunluğu vb. özellikleri ile kullanım alanlarına göre ayırıcı özelliği vardır. Doğru alınan benzinli testerelerin zincir yağı doldurulduktan sonra, benzine karıştırılması gereken yağ orantılı ayarlanırsa benzinli testerenizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Benzinli testere kullanıcılarının ürünü satın alırken dikkat etmesi gereken; nerede kullanacağı ne için kullanacağıdır.

Elektrikli Testereler ise adından da anlaşılacağı gibi, elektriğe ihtiyaç duyan motorlu testerelerdir. Genellikle ufak odun işleri kullanılmaktadır. Elektrikli testerelerde sadece zincir yağı kullanılmaktadır. Zincirin yağsız bırakılması durumunda zincir kasılacaktır ve bir çok tehlikeli durumlara neden olabilir.

Sonuç olarak motorlu testere alıcılarının kullanacakları alana ve mekana göre doğru testereyi seçmeleri gerekmektedir. Online Makina müşterileri ise fikir almak için müşteri temsilcimiz ile irtibata geçmelidir.

ÇAPA MAKİNASI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Bağınızı, bahçenizi, tarlanızı ve sürülmesi gerekli arazilerinizi çapalayabilmek için eleman arayışına girdiniz. Yevmiye fiyatları size ağır geliyor ve bu işleri tek başına yapamayacağınızı biliyorsunuz.
Çapa Makinaları sayesinde eleman aramanıza gerek kalmayacak. 15-30 kişinin yapabileceği işi sadece bir makinaya yaptırabilirsiniz. Tarımın sosyetesi olarak görülsede hem paranız cebinize kalacak, hemde kısa süre de işlerinizi tamamlayabileceksiniz...

Çapa makinaları iki çeşittir. Benzinli Çapa Makinaları ve dizel çapa makinaları olmak üzere.

İşlevsel olarak iki makinada aynı görevler için yaratılmış olsada konu yakıta ve yakıtın değerine gelince seçim kullanım alanına göre değişmek zorunda kalıyor. Bahçeler ve küçük araziler için gayet tabii benzinli çapa makineleri seçilmektedir. Fakat büyük araziler için dizel çapa makinaları olmazsa olmaz denilebilir.

Dizel Çapa Makinaları az yakmalarının yanı sıra benzinli çapalamalara göre biraz daha
ağırdır. Sebebi ise tahmin edebileceğiniz gibi dizel motorun daha büyük olmasından kaynaklanmaktadır.

Çapa makinası satın alırken kullanım alanı baz alındığı taktirde dizel çapa makinası mı, yoksa benzinli çapa makinası mı alınacağına karar verilebilir.